10 cytatów motywacyjnych w procesie zmiany

Zmiana nawyków nie jest łatwa i wymaga od osoby, która wyznacza konkretny cel determinacji w działaniu, motywacji i wytrwałości! Wszystko to składa się na ciężką pracę, która w efekcie końcowym przynosi wspaniałe rezultaty. Niestety, najczęściej nie udaje się doprowadzić procesu do końca i wracamy na ścieżkę starego nawyku. Przypomnij sobie ile to już razy próbowałaś rzucić palenie, albo przestać jeść tyle słodyczy. A może Twoim planem było rozpoczęcie aktywności fizycznej, ale po pierwszych zakwasach odpuściłaś? Każdy z nas ma takie doświadczenia na swoim koncie i niestety wciąż powielamy te same błędy. W mojej opinii najczęstszym błędem w podejmowanych próbach zmiany nawyku jest brak planu, jak ta zmiana ma wyglądać. Zmiana to proces, a proces to plan, który realizujesz krok po kroku. Twoje działanie ma się przełożyć na konkretne zmiany w Twoim życiu, ale przede wszystkim w Twoim mózgu! Stary wzór postępowania ma odejść i powinien zostać zastąpiony nowym. Jednak to, że pojawi się nowy, nie oznacza, że starego już nie ma. Wciąż jest, czeka w uśpieniu, by móc powrócić wtedy, kiedy przestaniesz dbać o swój nowy nawyk.  Jednym z ważniejszych aspektów zmiany, który moim zdaniem powinien być przemyślany już na etapie projektowania zmiany jest sposób, w jaki będziesz przypominała sobie dlaczego to robisz, dlaczego potrzebujesz tej zmiany. Jest wiele sposobów na to, a jednym z nich są motywujące cytaty, bądź historie innych ludzi. Dzisiaj przedstawiam Ci 10 cytatów motywacyjnych, które mogą wspierać Twój proces zmiany.

Dlaczego to robisz?

Dzisiaj zapraszam Cię do zapoznania się z 10 cytatami, które mogą pomóc Ci przejść przez gorsze okresy w procesie zmiany. Oczywiście, Internet jest przesycony najróżniejszymi cytatami, grafikami i filmami, możesz stworzyć własną listę, która powinna być zawsze z Tobą. Możesz ją nosić w portfelu, powiesić na szafce w miejscu, gdzie robisz kanapki, czy też wkomponować w Twoją mapę marzeń. Ważne, byś wiedziała, gdzie jest i byś w każdej chwili mogła do niej sięgnąć.

„W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.” -Vivian Green

„Człowiek jest tym o czym marzy przez cały dzień” – Ralph Waldo Emerson

„To twoje miejsce na świecie i twoje życie; idź i zrób z nim to, co tylko możesz, uczyń z niego to życie, które chciałbyś przeżyć.” – Mae Jemison

Nigdy nie jest za późno  – za późno by zmienić swoje życie, za późno by być szczęśliwym.” – Jane Fonda

„Nikt nie może Cię zranić bez Twojej zgody” – Eleonora Roosevelt

„Jak można stać się motylem? Musisz tak bardzo chcieć latać, że jesteś gotów porzucić bycie gąsienicą.” – Trina Paulus

„Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem.” – Arystoteles

„Determinacja to poniesienie porażki 19 razy i odniesienie sukcesu za 20. razem.” – Julie Andrews

„Nawyki nie są przeznaczeniem!” – Charles Duhlgg

„Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości.” – Amelia Earhart

Pamiętaj, stwórz swoją własną listę cytatów motywacyjnych i koniecznie daj mi znać, czy taka forma wsparcia jest dla Ciebie pomocna!