Kim jestem?

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” – Mark Twain

Szesnaście lat temu los zadecydował za mnie. Nikt nie zapytał, czy się zgadzam, nikt nie zadał pytania o cel. Los powierzył pod moją opiekę mojego synka, u którego, jak się później okazało zdiagnozowana autyzm wczesnodziecięcy.

Przez kilka lat traktowałam diagnozę syna jako swoistą karę za grzechy. Żyjąc w ciągłym umartwianiu się i szukaniu cudu popadałam w coraz większą depresję. Do czasu, kiedy na mojej drodze zaczęły pojawiać się różne Kobiety pokazujące swoim życiem i postawą, że to ode mnie zależy co zrobię z tą diagnozą: czy będzie ona dla mnie już zawsze przekleństwem, czy może wybawieniem i początkiem czegoś pięknego.

Na początku bałam się myśleć w ten drugi sposób, bałam się reakcji ludzi na słowa: „autyzm mojego dziecka mnie uratował!” W pewnym momencie podjęłam świadomą decyzję, że wybieram bramkę nr 2: SZCZĘŚCIE! Od tego momentu wszystko zaczęło nabierać niesamowitego tempa. Decyzja o studiach, później kolejnych i kolejnych. Szkolenia, warsztaty.

Wszystko układało się w całość. Już na tamtym etapie słyszałam od moich koleżanek i wykładowców, że działka pomagania to to, co jest częścią mnie. „Zadajesz trafne pytania, czasem strasznie wkur… nimi.” Coraz częściej zwracano się do mnie o pomoc w stylu: „Co mam dalej zrobić ze swoim życiem?”, „Nie radzę sobie, nie wiem co dalej…” Pomagałam na tyle, na ile moje kompetencje były wystarczające, ale sama wiedziałam, że to za mało.

Dopiero szkolenie z krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniu pokazało mi, że jestem na właściwej drodze. Mówią to też Kobiety, którym już pomogłam.

Dzisiaj prowadzę firmę i pomagam na różne sposoby. Jestem terapeutą, pedagogiem specjalnym, trenerem rozwoju osobistego. Pracuję z całymi rodzinami nad poprawą ich relacji i wspólnym wprowadzaniem zmiany do ich życia.

WYKSZTAŁCENIE

2014-10-2016-06 Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i terapia pedagogiczna. Tytuł pracy dyplomowej: Praca pedagoga szkolnego w opiniach uczniów i rodziców.

2014-10 – 2015-06 Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną – Oligofrenopedagogika.

2011-10 – 2014-06 Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium, Psychopedagogika, Tytuł pracy dyplomowej: Autyzm dziecka jako sytuacja trudna w rodzinie

KURSY I SZKOLENIA

 

Sprawe2018.07. Trener kompetencji miękkich                                                                                                                                                          2017.09.-2018.01. Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach -szkolenie zaawansowane (rozpoczęcie procesu certyfikacji na terapeutę TSR)
2017.06.  Asertywny Rodzic – Partner – Menager – Szkolenie u Kamili Rowińskiej
2017.05. Seminarium MMI
2017.05. Terapia NeuroTaktylna wg metody dr S. Masgutowej
2017.01.-03. Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – kurs podstawowy
2016.03. Seminarium MMI
2014. 06. Rola coachingu rodzicielskiego we wspieraniu rodziny. Pomaganie z perspektywy systemowej
2014.01.-03. Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach – kurs podstawowy –
2013.04. „Oryginal Play – Zabawa Pierwotna” – Kurs podstawowy i zaawansowany
2011.03. Integracja Odruchów Twarzy wg metody dr S. Masgutowej
2011.03. Dotrzeć do serca autyzmu. Program RDI – kurs podstawowy
2011.02. Terapia taktylna wg metody dr S. Masgutowej
2011.02. HANDLE – Holistyczne podejście do neurorozwoju i uczenia sięSprawdź